Характеристики на щука поведение и какво да ловят щука през есента
Всеки знае, че щуката наистина е един от най-добритехищнически и агресивни риби на нашите язовири. Поради това той често пада върху риболовната кука.
Все пак, не всеки осъзнава, че поведението на хищник варира в зависимост от сезона и времето. И, следователно, трябва да знаете предварително, през лятото, какво да хванеш щука през есента. Тоест, при смяната на сезоните е необходимо да се променят и предават.
Какво може да каже риболовният календар?
Най-добрият сезон за улавяне на тази хищни риби е есента. Поради това е необходимо да се подготви цялостно съоръжение за риболов на щука до септември.През есента щуката се улавя добре, тъй като тязапочва „есенната зора“, с помощта на която рибата съхранява необходимите хранителни вещества и мазнини за зимата. Преди да разберете кое е по-добре да хванете щука, помнете основните белези на местата, където живеят през различните сезони.
Този ловец организира засадите си или, както се наричат, „паркиране“ във водни тела, където в заливите и в басейните има умерен или слаб ток. Всеки щука осигурява определена територия, я защитава, не позволява на близките си. Тъй като през топлите сезони язовирите са богати на растителност, през лятото хищникът се държи в гъсталака. Но понякога е необходимо да промените какво да уловите щука. През есента е по-добре да се използват други съоръжения, защото с появата на студено време, навиците й се променят.
На какво да улови щука през есента, какво по-добре да се използва за справяне
През есента, в допълнение към примамва и Попърс могат да бъдатда хванете различни „грамофони“ или „на стръв“. В началото, през септември, е по-добре да се използват всички видове примамки, които особено бързо и бързо се „играят“ на повърхността на водата. Но колкото по-студена става водата, толкова по-пасивна и по-мързелива хищникът се движи.
Ето защо е необходимо да промените тактиката и какво да хванете щуката през есента. Вместо бързо да играете съоръжения „в плитки води“, се препоръчва използването на дълбоки потъващи колела, както и големи стръвчета от силикон.
Промяната в поведението на хищника се обяснява с факта,че в началото на септември температурата на водата в реките и езерата е все още висока, но с настъпването на есенния студ тя пада рязко, което значително влияе върху активността на щуката. По тази причина тя променя тактиката и започва да лови голяма и бавна плячка, без да губи енергия за улавяне на запържени или малки, но бързи риби.
Източник : sport-i-fitnes
Надяваме се, че сме Ви били полезни!
Виж повече на : ribari.net